prefer fitness

pilates

Photo by Marek Okon on Unsplash

Sprzęt do pilates

polski producent

Spośród najlepszych metod do ćwiczeń pilates cieszy się wielką popularnością ze względu na to, że jest zestawem ćwiczeń typowo wytrzymałościowych. Pozwala na szybkie wyprofilowanie sylwetki oraz poprawia kondycję poprzez regularne powtórzenia. Joseph Pilates opracował wiele przyrządów i sposobów, które pozwolą na poprawienie ogólnego stanu naszego zdrowia fizycznego. Wśród nich wymieniamy między innymi cadillac, ladder barrel czy spine corrector.

 

Zwłaszcza ten ostatni zasługuje na szczególną uwagę, jest bowiem ważnym elementem ćwiczeń poprawiającym stan pleców oraz prawidłową postawę, wybierany przez osoby, które miały wcześniej problemy z krzywicą. Często używa się go w ćwiczeniach korygujących kręgosłup, który bywa narażony na różnego rodzaju wykrzywienia. Ten bardzo lekki przyrząd, można również wykorzystać do ćwiczeń mających na celu wzmocnienie mięśni barków, ramion oraz pleców.

 

Jeśli chodzi o cadillaca, to narzędzie do metody pilatesu zostało stworzone na bazie łóżka szpitalnego. Można na nim wykonywać przeróżne ćwiczenia zarówno w pozycji leżącej jak i półleżącej. Daje on możliwość wykonania ponad 80 manewrów, przy czym mogę być one zarówno dość proste jak i niezwykle skomplikowane, przypominające istne akrobacje.

Ladder barrel natomiast, pozwala na rozciąganie się w różnych pozycjach. Ta metoda pilates angażuje przede wszystkim tułów, pozwalając go wyprofilować zgodnie z życzeniem ćwiczącego. Ułatwia to wykonywanie nawet skomplikowanych ćwiczeń. Ladder barrel to doskonały pomysł dla początkujących. Nie tylko wzmacnia mięśnie, ale również ułatwia ogólną korekcję postawy. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty!

Oferowany przez nas sprzęt pilates został wykonany z wielką starannością by spełniać oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu w naszej firmie zasad TQM czyli kompleksowego zarządzania jakością, dzięki któremu używamy do produkcji sprawdzonych materiałów odznaczających się wysoką jakością, a zaangażowanie pracowników w doskonalenie wszystkich działań w przedsiębiorstwie, sprawia że każdy wyrób wykonany została z należytą dokładnością zapewniając mu wysoką jakość. Dołożyliśmy wszelkich starań aby nasi klienci byli zadowoleni z użytkowania oferowanych przez nas wyrobów, ale to również dzięki ich sugestiom i  zaangażowaniu mamy możliwość ciągłego rozwoju i ulepszania naszych wyrobów. 

PF-REFORMER

producent Prefer Fitness

                                                                                                 
Pilates Reformer to drewniana rama w kształcie łóżka z płaską platformą, zwaną wózkiem, która toczy się na kółkach z łożyskami wewnątrz ramy. Dzięki zestawom sprężyn o różnej sile sprężystości, można dostosować poziom oporu do indywidualnych potrzeb ćwiczącego, podczas popychania lub ciągnięcia wózka wzdłuż ramy.


Do wózka przymocowane są bloki na ramiona, aby ułatwić utrzymanie stabilnej pozycji podczas wykonywania ćwiczeń. Mechanizm belki pod stopy, w porównaniu do poprzedniej wersji, został całkowicie zmodernizowany, dzięki czemu łatwiej ją ustawić pod dowolnym kątem z regulacją co 15 stopni. Belka może być używana przez stopy jak i ręce do ćwiczeń podczas przesuwania wózka.

 

Dla wygody ćwiczącego, zastosowaliśmy materia antypoślizgowy w miejscach przeznaczonych do stania. Z przodu ramy są zamocowane linki z uchwytami, służące do przesuwania wózka za pomocą nóg lub rąk. Linka przechodzi przez bloczek zamocowany na regulowanych wysięgnikach na przodzie ramy. Do osprzętu wykorzystujemy profesjonalne żeglarskie linki, bloczki, karabińczyki, itp..

Części w reformerze są regulowane aby była możliwość dostosowania ich do różnych rozmiarów ciała i różnych poziomów umiejętności. Masa ciała i opór sprężyn sprawiają, że wózek jest mniej lub bardziej trudny do poruszania, dlatego z powodzeniem na Reformerze mogą ćwiczyć zarówno osoby początkujące jak i zaawansowane. Jest to urządzenie wszechstronne. Ćwiczenia można wykonywać w pozycji leżącej, siedzącej, stojącej. Można na nim wykonać od 200 do 400 ćwiczeń angażujących różne partie mięśniowe.

Reformer można wykorzystywać do ćwiczeń skupiających się na sile, elastyczności, koordynacji czy równowadze. Ćwiczenia na nim bardziej zwiększą kontrolę nad ułożeniem nóg i kręgosłupa w porównaniu z wykonywaniem ćwiczeń na macie, dzięki temu ćwiczymy mięśnie a także poprawiamy stabilizację kręgosłupa. Te rzeczy z kolei prowadzą do poprawy codziennego życia, takich jak lepsza postawa oraz sprawny ruch, a dla wielu, uwolnienie się od bólu związanego z brakiem równowagi fizycznej, takich jak ból pleców.


Wymiary 2630 x 800 x 400 mm
Waga 80 kg

PF-CADILLAC

producent Prefer Fitness

Cadillac zwany również stołem trapezowym, to urządzenie, które powstało podczas pracy Josepha Pilatesa
z obłożnie chorymi żołnierzami. Aby pomóc powrócić im do sprawności fizycznej posłużył się on łóżkiem szpitalnym i jego sprężynami, przymocowanymi do zagłówka i desek stóp, których opór przy ćwiczeniach sprawiał, że mięśnie były w stanie leczyć się szybciej. Aparat szpitalny, który stworzył Pilates stał się Cadillakiem jego wynalazków, gdyż był najbardziej wszechstronny. W urządzeniu tym został zastosowany również bar trapezowy, jako hołd dla przeszłości cyrkowej Pilatesa oraz zabezpieczone miękkim materiałem uchwyty na stopy. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom powstała funkcja oporu i ruchu co zwiększało doznania związane z ćwiczeniami umożliwiając większe zgięcie, rozciąganie oraz kontrolę kręgosłupa.


Repertuar ćwiczeń Cadillaca stanowi prawdziwe wyzwanie dla mięśni brzucha, rozwija elastyczność kręgosłupa, działa na obręcz barkową, wzmacnia plecy i rozciąga całe ciało. Można na nim wykonywać około 80 różnych ćwiczeń.


Podstawa urządzenia jest wykonana z drewna sosnowego, a górny stelaż z rurek ze stali nierdzewnej, co zapewnia długotrwałe i bezpieczne użytkowanie. Blat stołu został wykonany z pianki PUR o wysokiej gęstości, która została obszyta miękką i wygodną skórą syntetyczną, a co najważniejsze bardzo wytrzymałą.


Konstrukcja trapezowa została wykonana z nierdzewnej rurki, którą można łatwo regulować i umieścić na różnych wysokościach, stosując mechanizm zapadkowy. Kluczowe zastosowanie w tym urządzeniu mają sprężyny, drążki i pętle.

Wymiary 2200 x 600 (+ 1520 ) x 750 mm

Waga 120 kg

PF- LADDER BARREL 

Beczka z drabinką

 

Barrel służy do wzmacniania, mobilizowania oraz stabilizowania kręgosłupa. Jest świetny do rozciągania mięśni nóg. Zwiększa siłę mięśni, poprawia postawę a także pozwala na dostosowanie poziomu ćwiczeń do  kondycji ćwiczącego.

 

Wymiary 98 x 120 x 100  mm

Waga 45 kg                  

BOX - DO PILATES REFORMER

 

Jest to narzędzie używane razem z łóżkiem pilates Reformer i które pozwala na modyfikację ćwiczeń. Siedząc na Box-sie  możemy wykonać wszystkie ćwiczenia, które wykonujemy w klęku  czy w siadzie płaskim.
Jest idealny dla osób, które mają kłopot z kolanami lub gdy ich tylna taśma mięśniowa jest za bardzo przykurczona. Dzięki dodaniu „podniesienia” możemy wykonać więcej ćwiczeń w leżeniu przodem czy tyłem. Jest to znakomity przyrząd do nauki stabilizacji i kontroli ciała.

Wymiary: 43 x 74 x 30  mm

Waga: 13 kg

PF - SPINE CORRECTOR 

 

Jest jednym z podstawowych narzędzi ćwiczeń pilates. Może być wykorzystywany do rozciągania i wzmacniania tułowia. Idealnie nadaje się do wzmacniania mięśni brzucha i nauki stabilizacji tułowia.
Spine corrector może być stosowany u osób, które mają duże kłopoty z kręgosłupem, zwłaszcza z bocznym skrzywieniem. Jego budowa pozwala na idealną stabilizację ciała i odciążenie tych części ciała, które tego wymagają.  Dzięki bocznym uchwytom możemy wzmacniać mięśnie ramion i nóg.

 

Wymiary: 102 x 80 x 38  mm

Waga: 18 kg

PF - BABY ARCH 

„dziecko” Spine Corrector

 

Idealny do nauki artykulacji kręgosłupa. Jest wymarzonym dodatkiem do studia pilates. To przenośne narzędzie, wspomaga ćwiczenie mięśni pośladków,  brzucha czy pleców. Świetnie się odnajduje w ćwiczeniach rozciągających np. zginacze biodrowo lędźwiowe czy czworoboczne lędźwi.

 

Wymiary: 66 x 61 x 21  mm                    

Waga: 10 kg                  

PF -WUNDA CHAIR

Wunda Chair to niewielkie urządzenie z wielkim potencjałem. Służy do wykonywania szerokiej gamy ćwiczeć. Aby wykonywać na nim ćwiczenia bardziej zaawansowane, potrzeba dobrej wytrzymałości górnej czesci ciała i nóg, stabilności łopatek i miednicy oraz mocnych mięśni grzbietu. Początkowo krzesło było wykorzystywnane do leczenia pacjentów z urazami kolan, oraz służyło do szkolenia osób bardziej zaawansowanych w tego typu aktywości, a także tych zajmujących się akrobatyką. Obecnie stanowi ono doskonały element uzupełniający kompleksowo wyposażonego studio pilates . Sprawdzi się również w osobistej siłowni lub w prowadzeniu ćwiczeń grupowych . Pomaga rozwinąć podstawową siłę, równowagę oraz koordynację, dlatego może być wykorzystane nie tylko w pilatesie, ale także będzie pomocne w treningach biegaczy, narciarzy, rowerzystów, piłkarzy...

Wymiary: 800 x 600 x 600 mm

Waga: 45 kg