Reformer

Pilates Reformer to drewniana rama w kształcie łóżka z płaską platformą, zwaną wózkiem, która toczy się na kółkach z łożyskami wewnątrz ramy. Ćwiczenia na Reformerze można wykonywać w pozycji leżącej, siedzącej oraz stojącej, co umożliwia wykonanie od 200 do 400 ćwiczeń angażujących różne partie mięśniowe. Reformer można wykorzystywać do ćwiczeń skupiających się na sile, elastyczności, koordynacji czy równowadze. Urządzenie to zwiększa kontrolę nad ułożeniem nóg i kręgosłupa w porównaniu z wykonywaniem ćwiczeń na macie. Dzięki temu ćwiczymy mięśnie a także poprawiamy stabilizację kręgosłupa, to z kolei prowadzi do poprawy codziennego życia. Korzyści płynące z używania sprzętu to między innymi lepsza postawa oraz sprawny ruch, a dla wielu, uwolnienie się od bólu związanego z brakiem równowagi fizycznej.


Wymiary: 2630 x 800 x 400 mm
Waga: 80 kg

belka

Mechanizm belki pod stopy, w porównaniu do poprzedniej wersji, został całkowicie zmodernizowany, dzięki czemu łatwiej ją ustawić pod dowolnym kątem z regulacją co 15 stopni. Belka może być używana przez stopy jak i ręce do ćwiczeń podczas przesuwania wózka. Dla wygody ćwiczącego, zastosowaliśmy materia antypoślizgowy w miejscach przeznaczonych do stania.

bloki na ramiona

Do wózka przymocowane są bloki na ramiona, aby ułatwić utrzymanie stabilnej pozycji podczas wykonywania ćwiczeń.

sprężyny

Dzięki zestawom sprężyn o różnej sile sprężystości, można dostosować poziom oporu do indywidualnych potrzeb ćwiczącego, podczas popychania lub ciągnięcia wózka wzdłuż ramy. Części w reformerze są regulowane aby była możliwość dostosowania ich do różnych rozmiarów ciała i różnych poziomów umiejętności. Masa ciała i opór sprężyn sprawiają, że wózek jest mniej lub bardziej trudny do poruszania, dlatego z powodzeniem na Reformerze mogą ćwiczyć zarówno osoby początkujące jak i zaawansowane.

Własne opracowanie sprężyn

Produkowane w Polsce

Informacje o naszej firmie