Cadillac

Cadillac zwany również stołem trapezowym, to urządzenie, które powstało podczas pracy Josepha Pilatesa z obłożnie chorymi żołnierzami. Aby pomóc powrócić im do sprawności fizycznej posłużył się on łóżkiem szpitalnym i jego sprężynami, przymocowanymi do zagłówka i desek stóp, których opór przy ćwiczeniach sprawiał, że mięśnie były w stanie leczyć się szybciej. Aparat szpitalny, który stworzył Pilates stał się Cadillakiem jego wynalazków, gdyż był najbardziej wszechstronny. W urządzeniu tym został zastosowany również bar trapezowy, jako hołd dla przeszłości cyrkowej Pilatesa oraz zabezpieczone miękkim materiałem uchwyty na stopy. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom powstała funkcja oporu i ruchu, co zwiększało doznania związane z ćwiczeniami umożliwiając większe zgięcie, rozciąganie oraz kontrolę kręgosłupa. Repertuar ćwiczeń Cadillaca stanowi prawdziwe wyzwanie dla mięśni brzucha, rozwija elastyczność kręgosłupa, działa na obręcz barkową, wzmacnia plecy i rozciąga całe ciało. Można na nim wykonywać około 80 różnych ćwiczeń.
Podstawa urządzenia jest wykonana z drewna sosnowego, a górny stelaż z rurek ze stali nierdzewnej, co zapewnia długotrwałe i bezpieczne użytkowanie. Blat stołu został wykonany z pianki PUR o wysokiej gęstości, która została obszyta miękką i wygodną skórą syntetyczną, a co najważniejsze bardzo wytrzymałą. Konstrukcja trapezowa została wykonana z nierdzewnej rurki, którą można łatwo regulować i umieścić na różnych wysokościach, stosując mechanizm zapadkowy. Kluczowe zastosowanie w tym urządzeniu mają sprężyny, drążki i pętle.

 


Wymiary: 233 x 220 x 77 mm
Waga: 120 kg

cadillac.png

cadillac

prefer fitness

Niewidoczne łączenie rur!

Nie stosujemy łączników rur, które są zdecydowanie łatwiejszym rozwiązaniem produkcyjnym, dlatego  powszechnie stosowanym. My wolimy estetyczne wykonania i delikatne kształty, dlatego łączymy rury spawaniem, a elegancki wygląd nadajemy poprzez ich dalszą precyzyjną obróbkę. Jest to proces zdecydowanie bardziej wymagający i pracochłonny, jednak efekt końcowy jest wart wysiłku. 

nasze rozwiązanie

rozwiązanie powszechnie stosowane

okr1g3e wykonczenie rur1.png
1 trójnik narożny.jpg